DIECEZJA SIEDLECKA

Start OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

Ogłoszenia duszpasterskie

4 czerwca 2023 r.

 

Uroczystość

 

Najświętszej Trójcy

 

1. Dzisiaj Msze Św. o godz.: 730, 900, 1030, 1100 (kaplica) i 1230. Nie ma Mszy Św. wieczorowej. Po sumie nabożeństwo czerwcowe. Po Mszach Św. są zbierane ofiary do puszek na budujące się kościoły w naszej diecezji.


2. Jutro wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.


3. We wtorek o godz. 1600 spowiedź dzieci klas IV i ich rodzin przed Rocznicą Pierwszej Komunii Św.


4. W środę o godz. 1600 spotkanie z dziećmi klas IV. O godz. 1730 różaniec w intencji dzieci i młodzieży połączony z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.


5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz.: 730, 900, 1030 (Rocznica Pierwszej Komunii Świętej) i 1800. Po Mszy Św. wieczorowej nowenna do MB Kodeńskiej przed uroczystością 300-lecia koronacji Jej Cudownego Obrazu połączona z nabożeństwem czerwcowym. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy w Dobrynce. Po Mszy Św. o godz. 1030 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w rynku. Do udziału w procesji Bożego Ciała zapraszamy wszystkie zespoły procesyjne. Dzieci klas III i IV Przychodą na procesję w strojach pierwszokomunijnych. Dziewczynki sypiące kwiatki przychodzą w białych sukienkach. Po Bożym Ciele oktawa Bożego Ciała, która będzie trwała do następnego czwartku. Po Mszach Św. wieczorowych procesje eucharystyczne dookoła kościoła.


6. W piątek miesiąca o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II.


7. W sobotę po Mszy Św. wieczorowej katecheza przygotowująca do Chrztu Świętego dla rodziców i chrzestnych.


8. W niedzielę po sumie konferencja przygotowująca do Chrztu Świętego dla rodziców i chrzestnych.


9. Od piątku do niedzieli Jerycho Młodych w Pratulinie. Z naszej parafii udaje się grupa młodzieży wraz z Ks. Bartoszem.


10. 16 czerwca odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach Św. wieczorowych.


11. W najbliższym czasie organizowane są pielgrzymki: 17 czerwca do Gietrzwałdu i 26 – 28 czerwca do Wilna. Więcej szczegółów w gablocie na zewnątrz kościoła.


12. „Bóg zapłać” mieszkańcom Piszczaca, ul. Włodawska za sprzątnięcie kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 900 zapraszamy mieszkańców Wólki Kościeniewickiej.


13. Odeszli do Pana: śp. Tadeusz Maksimiuk z Wyczółek i śp. Ryszard Nestorowicz z Piszczaca. Pogrzeb śp. Ryszarda Chimicza we wtorek: o godz. 1000 – różaniec i o godz. 1100Msza Św. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

28 maja 2023 r.

 

Uroczystość Zesłania

 

Ducha Świętego

 

1. Dzisiaj o godz. 1030 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza Św. kaplicy o godz. 1230. Od jutra do soboty włącznie Dzieci Pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień. Przychodzą do kościoła w strojach pierwszokomunijnych (ze swoimi rodzinami) na Mszę Św. wieczorową.


2. Jutro święto NMP, Matki Kościoła. Msze Św. będą odprawione o godz.: 730, 900, 1100 (kaplica) i 1800.


3. W środę święto Nawiedzenia NMP. O godz. 1730 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.


4. W I czwartek miesiąca święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po mszy Św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się wspólną adoracją połączoną nabożeństwem czerwcowym.


5. W I piątek miesiąca o godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 1730 nowenną do Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II połączoną z nabożeństwem czerwcowym.


6. W I sobotę miesiąca wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Po Mszy Św. wieczorowej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z nabożeństwem czerwcowym.


7. W I niedzielę miesiąca uroczystość Trójcy Najświętszej. Msza Św. o godz.: 730, 900, 1030, 1100 ( kaplicy) i 1230. Po sumie nabożeństwo czerwcowe. Nie będzie Mszy Św. wieczorowej. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na budujące się kościoły w naszej diecezji.


8. 8 czerwca rocznica Pierwszej Komunii Św., 10 i 11 czerwca katechezy przygotowujące do Chrztu Świętego dla rodziców i chrzestnych, 16 czerwca odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa.


9. „Bóg zapłać”:


a) Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za sprzątnięcie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość,

 

b) za złożoną ofiarę na potrzeby parafii,

 

c) Ks. Bartoszowi, Pani Katechetce Katarzynie i Panu Organiście Januszowi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.


10. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 900 zapraszamy mieszkańców Piszczaca, ul. Włodawska.


11. Odszedł do Pana: śp. Sławomir Golczewski z Piszczaca Trzeciego. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.

 
Copyright © 2023 Parafia Piszczac. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla themes created by Lonex.

STATYSTYKA

Odsłon : 2160631

GOŚCIE

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości