DIECEZJA SIEDLECKA

Start OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

Ogłoszenia duszpasterskie

14 sierpnia 2022 r.

 

XX Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 900 wyrusza Piesza Pielgrzymka do Kodnia.


2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ze względu na odpust w Kodniu Msze Św. połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów będą odprawione o godz.: 730, 900 i 1800.


3. W środę święto Św. Jacka, Prezbitera. O godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W piątek o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II.


5. W sobotę wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.


6. W niedzielę przyjedzie do naszej parafii delegat naszego WSD, aby modlić się o nowe powołania do kapłaństwa, wygłosić słowo Boże, rozprowadzić kalendarze seminaryjne na przyszły rok i zebrać ofiary na rzec naszego WSD.


7. 27 sierpnia (sobota) w Leśnej Podlaskiej Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Organizowany jest autokarowy wyjazd na tą Pielgrzymkę. Zapisy u Pani Bożeny Rybak. Również 27 sierpnia organizowana jest autokarowa Pielgrzymka do Lichenia. Więcej szczegółów w gablocie na zewnątrz kościoła.


8. Na ołtarzu „Jezu ufam Tobie” znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której wpisujemy nasze przyrzeczenia abstynenckie. Zachęcamy do składania takich przyrzeczeń.


9. Apel Policji: W ostatnim okresie z niepokojem odnotowujemy wzmożoną działalność oszustów, którzy wykorzystując szlachetność ludzi starszych wyłudzają od nich pieniądze lub inne drogocenne przedmioty (metodą „na wnuczka”). W trosce o nasze bezpieczeństwo, policjanci apelują o ostrożność, rozsądek i ograniczone zaufanie do osób, które dzwonią z podobną prośbą. Zanim zdecydujemy się przekazać oszczędności rzekomemu krewnemu, najpierw spotkajmy się z nim lub jego bliskimi. Jeśli dzwoniący podaje się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy niezwłocznie sami skontaktujmy się z Policją. Przestrzeżmy przed oszustami starszych członków naszych rodzin. W razie podejrzenia oszustwa, natychmiast powiadamiajmy Policję.


10. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” również mieszkańcom Zalutynia (domy od 1 do kończ za sprzątnięcie kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 900 zapraszamy mieszkańców Popiela.


11. Odeszli do Pana: śp. Ks. Jan Zaleszczyk, śp. Ks. Henryk Rzeszotek, emeryci z Łosic i śp. Eugeniusz Koniuszewski z Dąbrowicy Małej. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

7 sierpnia 2022 r.

 

XIX Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj po sumie (z racji I niedzieli miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.


2. Jutro wspomnienie Św. Dominika, Prezbitera.


3. We wtorek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy.


4. W środę święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika. O godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomoc.


5. W piątek o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II.


6. W sobotę w ramach Duchowej Pielgrzymki na Jasną Górę nabożeństwo fatimskie.


7. W niedzielę dzień modlitw za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach rocznych. Po Mszy Św. o godz. 900 wyruszy Piesza Pielgrzymka do Kodnia.


8. Duchowa Pielgrzymka na Jasną Górę (codziennie) o godz. 2030.


9. W związku z odpustem w Kodniu Pan Wójt uruchamia dla mieszkańców Gminy Piszczac (nieodpłatnie) w niedzielę i poniedziałek kursy autokaru na trasie: Piszczac – Kodeń – Piszczac. Godziny przejazdu autokaru w gablotach (pod chórem i na zewnątrz kościoła). Składamy serdeczne podziękowanie Panu Wójtowi za zorganizowanie tych przejazdów.


10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej organizuje szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej Więcej szczegółów w gablocie na zewnątrz kościoła.


11. Na ołtarzu „Jezu ufam Tobie” znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której wpisujemy nasze przyrzeczenia abstynenckie. Zachęcamy do składania takich przyrzeczeń.


12. Dzielimy się radosną nowiną, że zakończyliśmy budowę domu parafialnego.  Pozostało tylko jeszcze trochę tzw. prac kosmetycznych. Ks. Bartosz mieszka już na nowym wikariacie od prawie dwóch tygodni. Jest bardo zadowolony z mieszkania w tym budynku. W najbliższym czasie do nowego budynku zostanie przeniesiona kancelaria parafialna. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, dzięki którym powstał ten piękny budynek:

a) tym, którzy wspierali budowę złożonymi ofiarami i modlitwą,

b) Firmie MDM z Piszczaca za bezpłatne wykonanie projektu budynku,

c) Panu Andrzejowi Sakowiczowi za bezpłatne pełnienia nadzoru budowlanego,

d) miejscowym Firmom Budowlanym i z zewnątrz, że w swój już i tak napięty grafik prac, potrafili jeszcze dołożyć prace związane z budową, przykryciem, wykończeniem domu parafialnego i ułożeniem kostki.

Jeszcze raz wszystkim „Bóg zapłać”.


13. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” również mieszkańcom Zalutynia (domy od 26 do 50 za sprzątnięcie kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 900 zapraszamy mieszkańców Zalutynia (domy od 51 do końca).


14. Odeszły do Pana: śp. Krystyna Biernacka z Piszczaca Kolonii i Aleksandra Puczka z Piszczaca Pierwszego. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.

 
Copyright © 2022 Parafia Piszczac. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla themes created by Lonex.

STATYSTYKA

Odsłon : 1895180

GOŚCIE

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości