DIECEZJA SIEDLECKA

Start Proboszczowie Parafii Piszczac
Proboszczowie w Piszczacu PDF Drukuj Email

 

Ks. Krzysztof Pachocki

Proboszcz Parafii Piszczac

1668 - 1692 r.

 

 

Ks. Przekaziński

1693 ?

 


Ks. Łukasz Józef Wnorowski

Kanonik brzeski

Proboszcz Parafii Piszczac

1728 - 1767 r.

 

 

Ks. Maciej Sochacki

Proboszcz Parafii Piszczac

1768 - 1808 r.

W ostatnich latach wspomagał go Ks. Józef Wiśniewski - administrator kościoła

 

 

Ks. Stanisław Baczewski

Proboszcz Parafii Piszczac

1809 - 1814 r.

 

 

Ks. Grzegorz Woytkowski

Proboszcz Parafii Horbów i Piszczac

1814 - 1827 r.

 

 

Ks. Feliks Woyno

Proboszcz Parafii Horbów i Piszczac

1827 - 1843 r.

Od 1842 r. dziekan dekanatu bialskiego

zmarł w Piszczacu 28 listopada 1843 r.

 

 

 

 

 

TRENTOWSKI

 

Ks. Julian Trentowski

Proboszcz Parafii Piszczac i Horbów

1843 - 1878 r.

Urodził się 9 września 1809 r. w Okuniewie Szlacheckim. Kształcił się w łukowskich szkołach. Seminarium ukończył w Janowie Podlaskim. Wyświęcony 14 października 1832 r. Jako wikariusz pracował od 1832 w Stoczku Łukowskim, do 1840 r. w Kocku, do 1843 r. w Kodniu. 12 grudnia 1843 r. został administratorem parafii Piszczac i Horbów. Zmarł 25 stycznia 1878 r. Po Jego śmierci rząd rosyjski nie wyraził zgodę na mianowanie nowego proboszcza.

 

 

 

 

img867_kopia

 

Ks. Kanonik Konstanty Pabisiewicz

Proboszcz Parafii Piszczac

1906 - 1912 r.

zginął w Oświęcimiu w 1942 r.

 

 

 

 

img864_kopia

 

Ks. Jan Stańczuk

Proboszcz Parafii Piszczac

1912 - 1921 r.

 

 

 

 

img868_kopia

 

Ks. Władysław Frelek

Proboszcz Parafii Piszczac

1921 - 1928 r.

 

 

 

 

img869_kopia

 

Ks. Wojciech Wójcikowski

Proboszcz Parafii Piszczac

1928 - 1934 r.

 

 

 

 

img870_kopia

 

Ks.Dr Czesław Pniewski

Proboszcz Parafii Piszczac

1934 - 1935 r.

 

 

 

 

img871_kopia

 

Ks. Stanisław Zarębski

Proboszcz Parafii Piszczac

1935 - 1938 r.

 

 

 

 

img872_kopia

 

Ks. Stanisław Jachowicz

Proboszcz Parafii Piszczac

1938 - 1941 r.

zginął w Oświęcimiu w 1941 r.

 

 

Ks. Leon Giryna

Zastępca Administratora Parafii Piszczac

15.07.1941 - 30.05.1942 r.

 

Ks. Władysław Zwierzykowski

Proboszcz Parafii Piszczac

1.06.1942 - 23.11.1942 r.

 

 

 

Ks. Roman Soszyński

Proboszcz Parafii Piszczac

10.12.1942 - 1967

 

 

Ks. Zygmunt Syroczyński

Proboszcz Parafii Piszczac

7.11.1967 - 25.09.1968 r.


 

Ks. Dr Kanonik Henryk Ćwikliński

Administrator Parafii Piszczac

9.12.1968 - 17.05.1970 r.

 

 

Ks. Karol Sawicki

Proboszcz Parafii Piszczac

17.05.1970 - 29.10.1984 r.

 

 

Ks. Stanisław Szajda

Proboszcz Parafii Piszczac

28.11.1984 - 1998 r.

 

 

Ks. Kanonik Michał Śliwowski

Proboszcz Parafii Piszczac

6.07.1998 - 10.06.2010 r.

 

 

Ks. Kanonik Roman Sawczuk

Proboszcz Parafii Piszczac

10.06.2010 - 30.06.2016 r.

 

Ks. Kanonik Antoni Przybysz

Proboszcz Parafii Piszczac

01.07.2016 - 01.03.2017 r.

 

Ks. Michał Oleszczuk

Proboszcz Parafii Piszczac

01.03.2017 r -


strona nadal w budowie

 
Copyright © 2020 Parafia Piszczac. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla themes created by Lonex.

STATYSTYKA

Odsłon : 1090497

GOŚCIE

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości